Snídaně a večeře - Penzion U Heřmánků

Restaurace jen Pro Vás

Prošlý
Výlety
Boubínský prales

třetí nejstarší přírodní rezervace u nás,vyhlášená r. 1858.Nejstarší exempláře dosahují věku 300 - 400 let.Pralesem vede 3,8 km dlouhá naučná stezka s 8 zastávkami. Boubínské jezírko zadržovalo vodu pro plavení dříví do sklárny v Lenoře.


Bobík

domovská hora Volar ,vysoká 1264 m.Ze skály pod vrcholem krásný rozhled na Volary,Boubín a Trojmezenskou hornatinu..


Medvědí stezka

prochází masívem Jeleních vrchů s mnoha skalními útvary (Skalní hrad,Viklan,Hřib,Dračí tlama,U kamenné krásky,Obří kostky apod.) Zavede Vás k Jelenímu jezírku i k pomníčku posledního medvěda. Nejstarší naučná stezka na Šumavě - délka 14 km.


Plešné jezero

jedno z pěti horských jezer na české straně Šumavy.Leží pod vrcholem Plechého v nadm. výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha,obvod 1242 m, největší hloubka 18,30 m.Z hráze,na které stojí pamětní kámen, připomínající návštěvu osmiletého prince Jana ze Schwarzenberku v r. 1868, je nádherný pohled přes jezero na 260 m vysokou Jezerní stěnu, na jejímž vrcholu stojí 14,5 m vysoký Stifterův pomník,v nadm.výšce 1311 m. Byla zde natočena pohádka Jezerní královna.


Schwarzenberský plavební kanál

unikátní vodní dílo.Sloužil k dopravě dřeva z širokého okolí Plešného jezera do Vídně. Je dlouhý 44,4 km. Umožňoval plavbu klád dlouhých až 24 m. Jako jedna z nejvzácnějších kulturně-technických památek Šumavy přitahuje stále více návštěvníků. EXPO-KANÁL - expozice se nachází na Jeleních vrších v obci Nová Pec a najdete zde informace od historie kanálu po současnost,přibližování dřeva aj. Otevřeno : květen - září.


Třístoličník

tato 1312 m vysoká hraniční hora dostala svůj název podle tří kamenných stolic,kde se podle pověsti scházeli králové tří soused - ních zemí. Nejkratší výstup na Třístoličník je z Nového Údolí. Na Třístoličníku je hraniční přechod pro pěší,odkud je možné vystoupit na blízký Hochstein.


Lipno

tzv. šumavské moře, 48 km dlouhé. V provozu je několik přívozů. Nádherné koupání!


Lenora

dříve sklářská osada.Lenorská Slávu místního skla oživují exponáty v lenorském muzeu,které můžete navštívit. V místních obchůdcích můžete zakoupit nejen krásné broušené sklářské výrobky. Pozoruhodnou technickou památkou u silnice procházející Lenorou je původní pec na chleba z 1. pol. 19 stol. Vždy poslední sobotu v měsíci od dubna do prosince se zde peče nejen chleba,ale i housky,koláče a lenorské placky a je možné je zdarma ochutnat


Libín

Rozhledna z r. 1883, 27 m vysoká. Za dobrého počasí je možné vidět také Alpy.


Jezerní slať

typické rašeliniště mezi Horskou Kvildou a Kvildou. Rašelina těžená do r.1934,dosahuje hloubky 8 m. Je zde vybudována naučná ministezka a postavena vyhlídková dřevěná věž.


Kvilda

jedna z nejvýše položených českých obcí ( 1065 m ).


Poledník

vrchol ( 1315 m) nad Prášilským jezerem,nedaleko státní hranice s Německem. Věž je 37 m vysoká, byla přebudována na rozhlednu a na její vrchol vede 227 schodů. Překrásný výhled po Šumavě, za jasného počasí jsou vidět Alpy.


Údolí Vydry

jedno z nejkrásnějších údolí v Čechách vytvořila řeka Vydra mezi Antýglem a Čeňkovo Pilou.Řeka protéká romantickým kaňonem,řečiště je plné velkých kamenů,žulových skalisek a obřích prohlubní


Hrad Hus

romantická hradní zřícenina,nedaleko Volar v údolí Blanice. Sloužil na ochranu Zlaté stezky.Díky loupežnickému řemeslu byl hrad v roce 1441 rozbořen.


Hrad a zámek Český Krumlov

jeden z největších zámeckých komplexů ve střední Evropě ze 13. století s unikátním barokním divadlem,Maškarním sálem,bohatým mobiliářem, rozlehlou zahradou a otáčivým hledištěm.


Kašperk

hrad Karlsberg dal vybudovat Karel IV. Na ochranu obchodních cest, blízkých zlatých dolů a celého šumavského pohraničí. Po dlouhodobé rekonstrukci je Kašperk opět přístupný veřejnosti.


Volary

dříve přezdívané šumavské Tyroly,díky své lidové alpské architektuře. Řada těchto volarských,dřevěných domů je chráněných jako památková rezervace.V jednom z nich je také volarské muzeum. Památkami jsou i poslední volně stojící seníky v lukách.


Prachatice

historické město na trase prastaré obchodní Zlaté stezky. Prachatice jsou městskou památkovou rezervací.Velké náměstí je obklopeno mimořádně hodnotnými převážně renesančními domy ze 16. a 17. století. Měšťanské domy mají sgrafitovou výzdobu.Navštívit můžete také prachatické muzeum,muzeum krajky apod


 
Prošlý
Masáže
Pro případné zájemce je možno zařídit i masáže -  od 1.5. 2018. Bližší informace podáme telefonicky, případně na zaslaný e-mail .
Prošlý
Lyžování
07 August 2016
Sjezdové tratě a vleky Libín + dětská lyžařská školička, Rohanov, České Žleby, Strážný, Kvilda, Kubova Huť, Vimperk, Javorník, Zadov-Churáňov, Kramolín (nedaleko Lipenské přehrady), rakouský lyžařský areál - HOCHFICHT, německý areál - MITTERDORF PHILIPPSREUT Běžecké stopy Libín – Sedélko Volovice – Dubový vrch Černá Hora ( tankovka ) České Žleby- Stožec Jelení Vrchy – Černý Kříž Strážný - Nové Údolí - Jelení vrchy - Plešné jezero – Zadní Zvonková Strážný - České Žleby – Stožec Borová Lada – Nový svět – Nové Hutě – Pláně – Churáňov Kvilda – Bučina – Borová Lada – Strážný
Prošlý
Sjíždění Vltavy
13 July 2016
Sjíždění Vltavy szačíná v Lenoře, pak dále přes Soumarský most, Pěknou, až do Nové Pece a dále..Cena je 200kč na jeden den za jednu loďku. Cena je jen orientační.Další trasy je možno domluvit nebo udělat objednávku předem..

Rezervace

Penzion u Heřmánků ve Volarech hodnocení